Aktuality pro sezonu 2020/2021 KLM

01.09.2020 | Redakce

Aktuality pro sezonu 2020/2021 KLM

Nová, hokejová sezóna se nezadržitelně blíží a složení týmů v soutěži se mění. Oproti původnímu složení týmů v Krajské lize a hracímu systému, který si týmy odsouhlasily na předsezónním aktivu dochází k zásadní změně.

Dodatečně byl do soutěže přijat tým z Uničova, který v uplynulých sezónách nastupoval v Krajské lize Zlínského a Jihomoravského kraje, kde se umisťoval na předních příčkách této soutěže.

Herní systém byl změněm z původního tříkolového na dvoukolový s následnou nástavbou o nasazení do play-off. V rámci základní části se týmy utkají  dvoukolově každý s každý, přičemž odehrají 20 utkání. Na základě umístění budou týmy dále rozděleny do tří skupin. První čtyři týmy po základní části sehrají dvoukolovou nástavbu o nejvýhodnější, vstupní pozici do vyřazovací části. Týmy na pátém až osmém místě se utkají také dvoukolově o nasazení do play-off, ovšem již z pozice, která jim nebude zaručovat začátek vyřazovací série na domácím hřišti. Týmy mimo pozici zaručující účast v play-off dohrají nástavbu základní části ligy dvoukolově.

Čvrtfinálové a semifinálové série se uskuteční na dvě vítězná utkání. Vítěz soutěže bude muset vyhrát ve finálové sérii třikrát, aby mohl pozvednout pohár pro vítěze KLM v sezóně 2020/2021.

Účastníci KLM MSK 2020/2021:

HC BOHUMÍN

HC FRÝDEK MÍSTEK