Boj o první místo vrcholí. Na Krnov s novým partnerem

19.01.2018 | Dominik Tobola

Už zítra od 17:30 nastoupí bohumínští hokejisté ke 24. kolu proti Krnovu. Do konce základní části zbývá pro BOSPOR i s dohrávkou celkem pět zápasů. Stále také živí naději na první místo po konci základní části, ovšem už si nejspíš nesmí dovolit zaváhat. Tým pod vedením hrajícího kouče Marka Ivana nastoupí do sobotního utkání také s novým partnerem, jímž se během tohoto týdne stala realitní společnost z Ostravy-Poruby, Kaktus Reality, s.r.o.

Scénář základní části Krajské Ligy Moravskoslezského kraje napíše zanedlouho poslední řádky, a pokud se podíváme na tabulku zevrubně, zjistíme, že vlastně může do 10. února, kdy skončí, vypadat úplně jinak. Měnit se mohou především pořadí týmů na 1. až 3. místě, mezi nimiž je pětibodový rozdíl. A také týmy na 4. až 7. příčce, kde je odchylka o dva body větší.

Matematika v boji o první místo je jasná. Nutné je už nezaváhat.

Bohumín na třetí pozici ztrácí na Studénku bod a na lídra soutěže, rivalitní Orlovou, celkem pět bodů. Nic ovšem není ztraceno. Tým z polského pohraničí má totiž v hracím kalendáři ještě oba dva soupeře. Orli je přivítají hned v úterý, kdy se v dohrávce odehraje třetí derby sezony. Studénka pak zajíždí do BOSPOR Arény v posledním utkání základní části.

Teď se ale Oranjes musí soustředit na domácí utkání s Krnovem. Velmi těžké utkání, které komentoval hrající kouč Marek Ivan. "Čeká nás velmi obtížné utkání. Krnov má kluky, kteří ještě loni hrávali druhou ligu a celkově je tam síla. A byť nás ještě, co jsem tady neporazili, tak to bude klíčové utkání. Pro nás je to ale dobře. Pokud chceme být první, musíme pokaždé až do konce základní části zvítězit, takže se v podstatě připravujeme na play-off nejlépe, jak můžeme."

Z osmi vzájemných zápasů jen jeden bod. Krnov se pokusí protrhnout nelichotivou bilanci

Svěřenci trenéra Plánovského mají za dva roky z Bohumína takový menší komplex. Ani jednou nedokázali hráči z hornoslezského regionu BOSPOR porazit a o to víc tak budou chtít svého soka potrápit. V minulém vzájemném měření sil už k tomu měli velmi blízko. Na začátku třetí třetiny před zraky více než 400 diváků už zvyšovali na 3:1, jenže následné branky Šmída, Fejka a Ivana v prodloužení rozhodly, že série hned tak neskončí.

Ovšem kdy jindy by se to mělo podařit než teď? Hráči ze soutoku řek Opavy a Opavice z posledních čtyř utkání vydolovali devět bodů, z toho dvakrát si vyšlápli na silné celky. Nejprve porazili na svém ledě 5:3 lídra z Orlové a minulou sobotu deklasovali taktéž před domácím publikem rychle bruslící Porubu. Vzhledem k tomu, že právě na ostravského soupeře ztrácí hráči Krnova bod, budou se chtít v Bohumíně porvat o čtvrtou příčku co nejvíce.

Nový sponzor již s Krnovem. Společnost Kaktus Reality, s.r.o.

Během tohoto týdne dotáhlo vedení bohumínského vedení do konce jednu důležitou pomoc. Jedná se o novém partnerství ostravské realitní společnosti působící v Porubě a právě HC BOSPOR. "Naše spolupráce bude, věříme, dlouhodobějšího rázu a také věříme, že bude pro obě strany velmi úspěšná. Jsme opravdu rádi, že můžeme Kaktus Reality v naší rodině přivítat," prohlásil Marek Ivan, mimo jiné a také sportovní manažer klubu.

Hráči již v sobotním utkání s Krnovem nastoupí s emblémem firmy na helmách a loga se objeví také v BOSPOR Aréně. Cílem společného partnerství je především snaha o posun bohumínského hokeje jak v mužské kategorii, tak také v mládeži.

Předpokládané sestavy:

HK Krnov: Novák – Dohnal, Galvas, Kysela, Ševčík, Mosler, Hon – Polok, Weiss, Svoboda, Kysučan, Michálek, Kostovský, Tošenovjan, Havlíček, Holeš, Nardelli, Kosina.

HC BOSPOR Bohumín: Šrámek (Unzeitig) - Ovčaří, Javín, Čintala, Čahoj, Kropka, Benda, Besta - Tobola, Ivan, Král - Holý, Kopún, Špak - Šmíd, Fejko, Kovalski - Buba, Vlček.

Muži | Sobota 23.02.2019, 17:00
SK Karviná - HC Bohumín