Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Postřehy ČF sérií: Zkušenost Krnova a kardio závěr v Kopřivnici

22.02.2018 | Dominik Tobola

První kolo play-off Moravskoslezského kraje nabídlo v podstatě vše. Jednoznačné postupy Orlové s Bohumínem, které doplnila třízápasová dramata v souboji Krnova s rezervou Poruby nebo Studénky s Českým Těšínem. Právě posledně zmíněná bitva měla asi největší zápletku a rozuzlení. A jak to vlastně všechno probíhalo?

První s osmým: Orlová - Horní Benešov konečný stav série 2:0


Série, ve které věřili v překvapení opravdu a pouze životní extra optimisté. Horní Benešov měl prachbídnou šanci úspěch, přesto se tým z Hornoslezska chytil stébla naděje. V prvním vzájemném utkání na ledě Orlové dokonce držel do poloviny základní hrací doby nerozhodný stav 0:0. Pak se ale rozjela kanonáda Orlů, kteří pořádali střídání od střídání nemilosrdnější nálety a hosté fyzicky přestali stíhat.

Výsledek 7:1 pak uklidnil Orlovou do odvety. V Horním Benešově se mohli těšit na těžkou atmosféru místního malého městečka, kde až do konce druhé války světové žilo výhradně německé obyvatelstvo. A stalo se tak. Šokovaní hosté totiž po první třetině prohrávali už 3:1 a schylovalo se ke třetímu utkání. Opět ale rozhodla zkušenost a lepší fyzická připravenost. Orlová ve druhé polovině doslova uzamkla domácí tým v zeleno-bílé kombinaci v jeho pásmu a obratem na konečných 6:3 pohlídala hladký postup v nejrychlejším možném čase. 

Semifinále ale pro Orly znamená těžkou řež. S Krnovem totiž poznala letos hořkost porážky, a tak se podruhé v hornoslezském regionu bude muset už daleko více snažit. Navíc se může těšit na hlučné žluto-modré fanoušky. Zkrátka nás čeká nevyzpytatelné semifinále.

Druhý se sedmým: Bohumín - Frýdek-Místek "B" konečný stav série 2:0

Oranjes dlouho přemýšleli o tom, jak bude hra rezervy Frýdku-Místku vypadat v play-off. Hráči lašského výběru totiž dokázali favorita v základní části potrápit ve dvou utkáních, navíc v tom jednom brali tři body. Nicméně nezkušenost mladého celku se ukázala ve vyřazovací části. Rychle bruslící, leč ofenzivně méně škodný tým. Asi tak by se dal charakterizovat výkon Rysů.

Bohumín si v prvním vzájemném utkání vytvořil ihned dvoubrankový náskok v úvodní třetině a v podstatě už jej nepustil. Snížení Mičulky v polovině zápasu na 3:1 byl jen zvoláním do tmy, v níž se hostující hokejisté nakonec ztratili úplně. Výsledek 6:1 hovoří za vše.

Druhý zápas v Hale Polárka byl ale další velkou otázkou. Frýdeck-Místečtí v něm daleko zvýšili množství šancí, ale Bohumín spoléhal úspěšně na dvojici brankářů. Jak Šrámek, tak Unzeitig totiž deptali bílo-červený celek klidnými výkony a BOSPOR tak načerpal v průběhu zápasu až čtyřbrankový náskok. A byť se ztenčil na 2:4, nakonec si hráči v černé sadě dresů pohlídali nejrychlejší možný postup výsledkem 5:2, který pečetil kapitán Ivan střelou do prázdné branky.

Třetí se šestým: Studénka - Český Těšín konečný stav série 2:1

Vzhledem ke kvalitě obou mužstev se čekalo, že tato série nebude jednoduchá. Byť skončil Český Těšín na konečné šesté příčce, jeho kádr tomu vůbec kvalitativně neodpovídá. A tak to také vypadalo na ledě. Boj o každý centimetr, zápasy plné zvratů a hlasitá podpora obou fanouškovských táborů. Nic pro slabé povahy, řekl bych.

První vzájemný duel odstartoval lépe Těšín, ale Studénka kontrovala a nakonec si závěr pohlídala ve svůj prospěch po výsledku 5:3. To druhý zápas před zaplněnou halou v Českém Těšíně vypadal asi jako den a noc. Vlci šli v průběhu první třetiny už do čtyřbrankového vedení a vypadalo to na již jasný třetí duel.

Ovšem na začátku druhé třetiny přišel zvrat. Voznica nejprve v samostatném úniku bohorovnou kličkou nechal vyniknout v brance vystřídavšího Lukáše Smetanu, který tímto jednak odstartoval svůj galavečer a zároveň nakopl svůj tým k velkému dramatu. Sochorek, Novák a Sluštík totiž do 33. minuty nastříleli po jedné brance a zápletka byla na světě.

Tu domácí nechtěli za žádných podmínek připustit, ale zradil je, tak jako tolikrát v letošní sezoně, brankář. Kamil Pavlíček se musel sklonit před hrdinou zápasu Smetanou, který dotáhl Studénku až k vyrovnání. Psala se 54. minuta, když za stavu 5:4 vypálil nečekaně Trubka a nádhernou ranou vyrovnal stav zápasu.

Přes všechny peripetie však nakonec po hrubé chybě na modré čáře jednoho z obránců Studénky posunul k vítězství domácí Voznica, který v úniku dvou na jednoho překonal jinak výtečného brankáře. Studénka se sice chytila stébla naděje a v powerplay byla blízko vyrovnání, ovšem třetí zápas byl na pořadu dne.

Středa 21. února. Kopřivnická hala vidí opět nervydrásající duel. Studénka jde do vedení a drží jej i v polovině zápasu. Stav 2:1 ale Český Těšín zvrátí a ve třetí třetině se už blíží vytouženému obratu v sérii. Stav 5:3 ale Vlci znovu neuhájí a tentokrát je to má stát všechno. Studénka v dramatickém závěru srovná a nakonec propuká v úžas při posledním nájezdu. Ten vychytal nečekaný hrdina Jan Baldik, který nahradil po první sérii Smetanu, smolařem a neúspěšným exekutorem pak Petr Malíř.

Studénka musí rychle zregenerovat a zapomenout. Začíná se znova. Začíná repríza semifinále z loňského roku. V sobotu 24. února se tým z města někdejší Vagónky přesune na led Bohumína.

Čtvrtý s pátým: Poruba "B" - Krnov konečný stav série 1:2

Tady se čekaly horké boje. Tady nebyl favorit vůbec jasný. A když už se mluvilo o tom, kdo má více šancí, byl to spíše zkušený a z opavského celku během sezony posílený Krnov. Žluto-modří se na porubském v prvním vzájemném utkání drželi své strategie a dostali se až do dvoubrankového vedení. To už následně nepustili a udělali lví krok k postupu.

K tomu je měli dohnat především domácí fanoušci, kteří platí v letošní sezoně za jedny z nejlepších, ne-li nejlepší, v lize. Mladá rezerva týmu, který se snaží o postup do WSM Ligy, však už neměla co ztratit. Naplněná hala totiž po vyrovnané první třetině sleduje s lehkostí hrající porubské mužstvo, které odskakuje až na rozdíl 5:1.

Krnov závěr i přes velkou snahu nezvládne a Poruba si dojde až pro třetí zápas. Středeční duel se nedal předpovídat. Nicméně krnovská taktika play-off podpořená o vynikajícího stratéga na střídačce, Pavla Hulvu, který převzal mužstvo před koncem základní části, znovu uspěla. Po rychlém vstupu do zápasu vedl Krnov už 3:1. 

Svěřenci Suchánka a Pavlačky sice před návštěvou více než pěti set diváků snížili, ale od stavu 5:2 pro hosty se před nimi zavřela brána. Takzvaný účelný "play-off hokej" totiž umí tým z hornoslezského regionu jako málokdo v lize a dravé mládí na to nestačilo. Poruba snížila, ale na víc už se nezmohla a tak Krnov postoupil po zvlášť sladkém vítězství s rezervou Poruby poměrem v sérii - 2:1.

A semifinále? Na to si Krnov věří. Má dvě velké výhody. Zkušenost sehrát venkovní utkání podle plánu a taky nejlepší diváky. Ti, kteří Orlové ztrpčili život již v základní části. 

 
Utkání
HC BOSPOR Bohumín
        
Týden hokeje
 
HC Bohumín - kontakt: david.simon@esports.cz RSS